Lottes andre barn ble også offer for gullveps
Lotte har virkelig ikke hellet med seg! For fem dager siden kom det en veps ut av reiret hennes i Vepsetaljen 1, men vepsen var slett ingen graveveps, men en parasittisk kulegullveps som utvilsomt har tatt livet av og spist Lottes egentlige barn. Og i dag gjentok historien seg i et av de andre reirhullene hennes, i Vepsetaljen 3. Det gjenstår å se om Lotte i det hele tatt klarer å få frem noen avkom, eller om parasittene tar hver eneste en. En ny veps er på vei ut av reiret hennes i Vepsetaljen 5. Er det en graveveps eller er det en gullveps tro?
Vi blir nødt til å flytte om på fellene i Vepsetaljen. Hull nr. 1 og 3 er nå tomme og trenger ikke felle lenger. Nå setter vi felle på hull nr. 2, 4 og 5.
Og nå rører det seg også i Pollenkurven 2. Minst fire av gravevepsen Charlotte sine barn er akkurat nå i ferd med å gnage seg ut!