Personer med emneord «oversettelse»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasgaard, Reidar Professor +47 22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Religionshistorie, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse, Gresk, Latin, Populærmusikk
Behrens, Bergljot Professor emerita bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Translatologi, Lingvistikk
Chams, Camilla Stipendiat +47 22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Fossestøl, Ingeborg Amadou Stipendiat 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Gomez Baggethun, Cristina Stipendiat +47 22845994 c.g.baggethun@ilos.uio.no Spansk litteratur, norsk litteratur, teater, Ibsen, oversettelse, feminisme, spansk kultur
Grønlie, Espen Stipendiat +47 22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Kapstad, Margarita Aslanova Universitetslektor +47 22854883 +4792832972 (mob) 92832972 m.a.kapstad@ilos.uio.no Russisk, Russisk grammatikk, Russisk fonetikk, Oversettelse
Locane, Jorge Joaquin Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Litterær teori, Bokhistorie, Oversettelse, Kina, Avkolonial teori, Kalde krigsstudier, Sammenlignende litteratur, Poesi, Transnasjonale intellektuelle nettverk, Globalt sør, Globalisering, Glotopolitikk, Verdenslitteratur
Pitz, Anneliese Førsteamanuensis emerita a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Syntaks, Oversettelse, Oversettelsesstudier
Refsum, Christian Professor +47 22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, Kjærlighet, Film
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no Portugisisk, Portugisisk språk, Språkteknologi, Semantikk, Datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse, Oversettelsestudier, Kulturstudier, Statistikk, Fjernlesing
Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori