Personer med emneord «kjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Amedjkouh, Mohamed Førsteamanuensis +47 22857009 +47 90412166 (mob) mamou@kjemi.uio.no Organisk kjemi, Kjemi
Andersen, Niels Højmark Senioringeniør +47 22855431 +47 97697098 (mob) n.h.andersen@kjemi.uio.no Fysikalsk kjemi, Raman spektroskopi, Kjemi
Aunan, Erlend Stipendiat +47-90217255 (mob) erlend.aunan@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Aursnes, Marius Førstelektor +47 22855598 +47 46960566 (mob) marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bonge-Hansen, Tore Førsteamanuensis +47 22855386 +47 90121292 (mob) tore.bonge-hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Organisk kjemi
Breivik, Knut Professor II 63898000 knubr@kjemi.uio.no Kjemi, Miljøgifter, Organiske miljøgifter, Miljøanalyse, Modellering og simulering, POPs, Eksponering, Klima og miljø, EE-avfall
Bunkan, Arne Joakim Coldevin a.j.c.bunkan@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi
Cordero Lanzac, Tomas Forsker +3465503978 (mob) t.c.lanzac@smn.uio.no katalyse, SMN, kjemi
Dalseth, Kirsti Ales Avdelingsleder +47 22850476 +47 93600036 (mob) 936 00 036 k.a.dalseth@kjemi.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Tilrettelegging, Internasjonalisering, Emner, Kvalitetssikring, InterAct, Kjemi, Materialvitenskap
Eisenstein, Odile Professor +33689337253 +33689337253 (mob) odile.eisenstein@kjemi.uio.no kjemi
Firth, Daniel Postdoctoral Research Fellow daniel.firth@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Fleischer, Christian 45275583 christian.fleischer@smn.uio.no SMN, Kjemi, 2D Materialer, Superkondensatorer, Fotoelektrokjemi, Elektrokjemi, Defektkjemi
Gerz, Isabelle Stipendiat +49151126085 (mob) isabelle.gerz@kjemi.uio.no kjemi, SMN, Katalyse
Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47 22857019 +47 93083692 (mob) l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Nanoteknologi, Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Crystal engineering, Strukturdatabaser, Strukturmodellering
Haaber Junge, Nicolai Stipendiat 92151864 n.h.junge@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Halvorsen, Trine Grønhaug Professor +47 22855735 +47 41668197 (mob) t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Hansen, Audun Skau Universitetslektor a.s.hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Hansen, Eddy Walther Professor +47 22855692 +47 41177385 (mob) e.w.hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi
Haugsrud, Reidar Professor +47 22840659 +47 99793155 (mob) reidar.haugsrud@kjemi.uio.no SMN, Uorganisk materialkjemi, Kjemi
Ivashenko, Oleksii Forsker oleksii.ivashenko@smn.uio.no Nafuma, SMN, Kjemi
Kaupang, Åsmund Postdoktor +47-22856509 asmund.kaupang@farmasi.uio.no Biokjemi, Kjemi, Legemiddelkjemi, Life Science, Molekylmodellering, Organisk kjemi, Strukturell biologi, Syntetisk organisk kjemi, Kjemisk biologi, kjemiundervisning, kjemididaktikk
Krengel, Ute Professor +47 22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Kvaal, Simen Forsker +47 22855674 simen.kvaal@kjemi.uio.no density functional theory, manybody theory, kjemi, teoretisk kjemi, coupled cluster theory
Kømurcu, Mustafa Sæterdal m.s.komurcu@smn.uio.no SMN, kjemi, Katalyse
Lang, Eva Kathrin Rådgiver +47 22854022 +47 90703471 (mob) e.k.lang@smn.uio.no SMN, TeamSMN, Katalyse, kjemi
Lillerud, Karl Petter Professor +47 22855457 +47 98685018 (mob) k.p.lillerud@kjemi.uio.no Katalyse, Kjemi
Lundanes, Elsa Professor +47 22855553 +47 91166382 (mob) elsa.lundanes@kjemi.uio.no Kjemi, Bioanalytisk kjemi
Moen, Thea Fossum Førstekonsulent +47-22844226 t.f.moen@kjemi.uio.no Ekspedisjonen, Studieadministrasjon, Kjemi, Bilagslønn, Innkjøp
Mortén, Magnus magnusmo@student.matnat.uio.no kjemi, SMN, Katalyse
Nilsen, Ola Professor +47 22855558 +47 99476424 (mob) 99476424 ola.nilsen@kjemi.uio.no Kjemi, Energi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Norby, Truls Professor +47 22840654 truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap og -teknologi, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, SMN, CO2-fangst og -lagring
Norby, Truls Professor +47 22840654 truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap og -teknologi, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, SMN, CO2-fangst og -lagring
Olsbye, Unni Professor 22855456 unni.olsbye(at)kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, Energi
Omtvedt, Jon Petter Professor +47 22855439 +47 95783857 (mob) j.p.omtvedt@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernekjemi, Kjerneenergi og stråling, Fysikk, Kjernefysikk: Kjerneenergi, Stråling, Detektorer, Syklotron, Kjernereaksjoner, Supertunge grunnstoff, Væske-væske ekstraksjon
Pedersen, Thomas Bondo Professor +47 22857182 +47 94978990 (mob) t.b.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi, Kvantekjemi, Modellering og simulering, Coupled cluster teori
Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47 22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Ponniah, Vajeeston Forsker +47 22855613 vajeeston.ponniah@smn.uio.no Uorganisk materialkjemi, Kjemi, SMN
Prodinger, Sebastian Postdoktor sebastian.prodinger@smn.uio.no SMN, kjemi, Katalyse
Ravindran, Ponniah Forsker 22 85 56 06 ravindran.ponniah@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Reine, Simen Senioringeniør +47 22858149 +47 93071096 (mob) simen.reine@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Rise, Frode Professor +47 22 85 54 48 (Denne telefonen er fysisk ødelagt) +47 930 83 685 (mob) frode.rise@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernemagnetisk resonansspektroskopi, NMR, Strukturoppklaring, Plantemolekyler, Marine molekyler, Metabolomikk, Organisk kjemi
Rotunno, Giuseppe giuseppe.rotunno@smn.uio.no SMN, Katalyse, kjemi
Røberg-Larsen, Hanne Førsteamanuensis +47 22855587 +47 90020101 (mob) hanne.roberg-larsen@kjemi.uio.no Bioanalytisk kjemi, kjemi
Sannes, Dag Kristian Stipendiat +47 91717083 (mob) +47-91717083 d.k.sannes@smn.uio.no kjemi, SMN, Katalyse
Schoultz, Bent Wilhelm Forsker +47 22855705 +47 48068924 (mob) +47-48068924 b.w.schoultz@kjemi.uio.no Radiofarmasøytisk kjemi, Kjemi, Kjernekjemi, PET
Shostak, Vladyslav Stipendiat +47 92513347 (mob) vladyslav.shostak@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Sjåstad, Anja Olafsen Professor +47 22855848 a.o.sjastad@kjemi.uio.no Uorganisk materialkjemi, Kjemi
Svelle, Stian Professor +47 22855454 +47 90126878 (mob) stian.svelle@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN, Kjemi, Materialvitenskap og teknologi, Modellering og simulering, Nanoteknologi, Olje og gass
Svelle, Stian Professor +47 22855454 +47 90126878 (mob) stian.svelle@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN, Kjemi, Materialvitenskap og teknologi, Modellering og simulering, Nanoteknologi, Olje og gass
Sørensen, Henrik Vinther Stipendiat h.v.sorensen@kjemi.uio.no Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science, Kjemi
Teale, Andrew Michael Førsteamanuensis a.m.teale@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Tellgren, Erik Ingemar Forsker +47 97406408 (mob) e.i.tellgren@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Tilset, Mats Professor +47 22855502 +47 97181498 (mob) mats.tilset@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse
Uggerud, Einar Professor, Instituttleder 22855537 einar.uggerud@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Nanoteknologi, Klima og miljø, Kjemisk reaktivitet, Massespektrometri, Molekylære og atomære klynger, Clustere, Spektroskopi
Vik, Anders Førsteamanuensis +47 22857451 +47 95243996 (mob) anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Walderhaug, Harald Johan Professor +47 22855588 +47 46428178 (mob) h.j.walderhaug@kjemi.uio.no Kjemi, Polymerer - organiske materialer, Molekylær transport, NMR-metoder, Geler, Kolloidale systemer, Polymere løsninger, Mikroemulsjoner
Wilson, Steven Ray Haakon Professor +47 22844325 +47 97010953 (mob) 97010953 s.r.h.wilson@kjemi.uio.no Kjemi, Bioanalytisk kjemi
Wisthaler, Armin Professor +47 22859139 +47 93967173 (mob) armin.wisthaler@kjemi.uio.no Massespektrometri, Atmosfærekjemi, Fysikalsk kjemi, Kjemi
Wragg, David Stephen Senioringeniør +47 22858232 +47 46261815 (mob) d.s.wragg@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN