Personer med emneord «Systematics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arild Johnsen Johnsen, Arild Professor +47 22851860 arild.johnsen@nhm.uio.no Evolution, Zoology, Systematics, Speciation, Behavioural ecology, Sexual selection, Sperm competition
Bilde av Gunnhild Martine Marthinsen Marthinsen, Gunnhild Martine Head Engineer +47 22851874 +47 99535482 g.m.marthinsen@nhm.uio.no Biological diversity, NorBOL, Systematics, Genetic resources, DNA barcoding, Biodiversity, Botany, Zoology, Evolution
Bilde av Jan Terje Lifjeld Lifjeld, Jan Terje Professor +47 22851726 j.t.lifjeld@nhm.uio.no Biology, DNA barcoding, Evolution, Birds, Sex and sexual conflict, Sperm cells, Systematics
Bilde av Lars Ove Hansen Hansen, Lars Ove Head Engineer +47 22851706 l.o.hansen@nhm.uio.no Systematics, Biodiversity, Hymenoptera - wasps, Entomology, Curating, Orthoptera - grasshoppers & crickets
Bilde av Mael Ariel Grosse Grosse, Mael Ariel Principal Engineer m.a.grosse@nhm.uio.no Taxonomy, Biodiversity, Systematics, Phylogenetics, Marine invertebrates
Bilde av Øystein Wiig Wiig, Øystein Professor emeritus +47 41465054 oystein.wiig@nhm.uio.no Zoology, Evolution, Management, Walrus, White whale, Narwhal, Arctic marine mammals, Polar bear, Mammalogy, Systematics, Ecology, Effects of climate change, Bowhead whales, Jaguars, Tapir, Amazon
Bilde av Solveig Bua Løken Løken, Solveig Bua Doctoral Research Fellow +47 480 31 504 s.b.loken@nhm.uio.no Biology, Botany, Systematics, Taxonomy, Evolutionary biology
Bilde av Torsten Hugo Struck Struck, Torsten Hugo Professor +47 22851740 t.h.struck@nhm.uio.no Bioinformatics, Evolution, Genome evolution, Molecular evolution, Phylogeny, Phylogenomics, Phylogeography, Population genetics, Systematics, Zoology
Bilde av Trude Magnussen Magnussen, Trude Postdoctoral Fellow trude.magnussen@nhm.uio.no Biogeography, Entomology, Systematics, Biodiversity, Diptera, Speciation