Personer med emneord «Modernitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Aarseth, Helene Senterleder +47-22850511 +47-47015644 (mob) helene.aarseth@stk.uio.no Kjønn, Klasse, Familie, Kjønnsrelasjoner, Modernitetsteori, Maskuliniteter, Feministisk teori, Modernitet
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 +4790050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 +47 90937874 (mob) kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Grøtta, Marit Professor +47 22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Lyrikk, Estetikk, Visuell kultur, Fotografi, Modernitet
Kamaluddin, Nilu Forsker +4722858648 +4793282569 (mob) +47-93282569 nilu.kamaluddin@ibsen.uio.no Modernitet, Ibsen, Drama
Krefting, Ellen Professor +47 22841064 ellen.krefting@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Opplysningstid, Bokhistorie, Tidligmodernitet, Offentlighet, Fransk litteratur, Fransk filosofi, Danmark-Norge
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Schaanning, Espen Professor +47 22856101 +4795943656 (mob) espen.schaanning@ifikk.uio.no Idehistorie, Modernitet, Straff, Ondskap, Rettspsykiatri, Fransk opplysningstid, Helvetius, Foucault, Speiderbevegelsen