Personer med emneord «Lyrikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Grøtta, Marit Professor +47 22854145 +47 99399851 (mob) marit.grotta@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Lyrikk, Estetikk, Visuell kultur, Fotografi, Modernitet
Heggdal, Emma Helene Stipendiat +47 22854876 +47 92660778 (mob) e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur, Nordisk litteratur
Janss, Christian Førsteamanuensis tyskspråklig litteratur +47 22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tysk, Tyskspråklig litteratur, Poesi, Lyrikk, Litteratur og religion, Henrik Ibsen, Modernisme, Edisjonsfilologi
Layne, Louisa Olufsen Postdoktor +47 22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Harlem Renaissance, Karibia, Karibisk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Black British writing, Estetikk, Populærmusikk, Lyrikk
Maravela, Anastasia Professor +47 22856843 +47 90541010 (mob) anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Pellicer, Juan Christian Kristoffersen Professor +47 22856893 +47 94276081 (mob) j.c.k.pellicer@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Poesi, Lyrikk, Sjangerblanding, 1700-tallet, Alexander Pope, Litterær resepsjon, Vergil, Shakespeare, John Milton, Hyrdediktning, Læredikt, Epos, Allusjon
Rustad, Hans Kristian Strandstuen Professor +47 22857901 +47 41809912 (mob) h.k.s.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Medieøkologi, Intermedialitet, Sanglyrikk, Digital litteratur