Personer med emneord «Institusjonell teori»

Navn Telefon E-post Emneord
Ajer, Anne Kristin Sortehaug Postdoktor akajer@ifi.uio.no Virksomhetsarkitektur, institusjonell teori, interpretative forskning.
Boasson, Elin Lerum Professor +47 22841710 e.l.boasson@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Europeisering, Europeisk Integrering, Institusjonell teori, Klimapolitikk, Energipolitikk
Christensen, Tom Professor emeritus tom.christensen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Sentralforvaltningen, Offentlige reformer, Komparative reformer, New Public Management, Post-NPM
Frølich, Nicoline nicoline.frolich@link.uio.no Styring, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Offentlig politikk og administrasjon, Institusjonell teori, Organisering, Ledelse, Organisasjonsteori, Statsvitenskap, Kunnskapssamfunnet, Kunnskapsorganisasjoner, Høyere utdanning
Jungblut, Jens Førsteamanuensis +47-22856258 jungblut@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk
Kjekshus, Lars Erik Professor +47 22850530 +47 928 38 918 l.e.kjekshus@sosgeo.uio.no Organisasjon-arbeid-ledelse, Institusjonell teori, Organisasjonsteori, Offentlig politikk og administrasjon, Ledelse
Klemsdal, Lars Førsteamanuensis +47 22857089 lars.klemsdal@sosgeo.uio.no Organisasjon-arbeid-ledelse, Arbeidsliv, Institusjonell teori, Agency theory
Reymert, Ingvild Ph.d.-kandidat ingvild.reymert@nifu.no Offentlig politikk og administrasjon, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk, Forskningspolitikk, Organisasjonsteori